Stany Zjednoczone to ogromny i bardzo zróżnicowany kraj; państwo złożone jest bowiem z 50 stanów, a w każdym znajdziesz wiele interesujących atrakcji. Podróż do Stanów Zjednoczonych to jednak spore przedsięwzięcie: większość osób pozostawia wyjazd do Stanów w sferze marzeń, a kulturę tego rejonu poznaje przez pryzmat filmów i seriali. Chcesz więcej? Mamy dla Ciebie kilka ciekawostek.

Stany Zjednoczone – kraj pełen kontrastów

Polskie zimy wydają Ci się bardzo dotkliwe? Na Alasce najniższa temperatura to -62 stopnie Celsjusza! W 1911 roku podczas mroźnej zimy zamarzł nawet wodospad Niagara. Nieoficjalnym symbolem Stanów Zjednoczonych są autostrady: niektóre posiadają nawet 9 pasów ruchu w jednym kierunku. Mimo to statystyczny obywatel spędza na czekaniu na czerwonym świetle nawet 8 miesięcy podczas całego życia. Przeciętny mieszkaniec Stanów Zjednoczonych wypija ok. 600 litrów napojów gazowanych w ciągu roku – nie ma się zatem co dziwić, że blisko 70% obywateli cierpi na otyłość. Co ciekawe, w Stanach mieszka ok. 10 000 000 Polaków, a polska społeczność działa bardzo prężnie. Do dziś w Stanach Zjednoczonych nie ma ustalonego języka urzędowego, choć oczywiście wszyscy porozumiewają się w języku angielskim. Co ciekawe, w Kalifornii niemal 30% mieszkańców uważa za swój język ojczysty język hiszpański. Język hawajski składa się z kolei tylko z 12 liter!

Kurs językowy w Stanach – sposób na lepsze poznanie kraju

Wyjazdy językowe zawsze wiążą się nie tylko z nauką języka, ale również poznawaniem nowych miejsc. Z jednej strony poznajesz nowe słownictwo i gramatykę, z drugiej – ćwiczysz umiejętności w codziennych sytuacjach. Dodatkowo masz także możliwość zwiedzenia Stanów, dzięki czemu przeżyjesz wyjątkową przygodę. Kursy językowe w USA to propozycja zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych. Ponadto kursy językowe w Stanach są doskonałą okazją do nawiązania znajomości z osobami o podobnych zainteresowaniach. Kto wie, może zaowocuje to następnym wyjazdem? Zobacz więcej na http://www.jpedukacja.pl/kursy_jezyk/kursy-angielskiego-w-usa/

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *