Floryda nazywana jest Stanem Słońca nie bez powodu: to doskonałe miejsce na urlop dla wszystkich osób zakochanych w pięknych plażach i marzących o idealnej pogodzie podczas wyjazdu. Plażować możesz tam przez cały rok, ponieważ temperatura wody nie spada poniżej 20 stopni! Jeśli jednak szukasz czegoś więcej, możesz odwiedzić także wiele interesujących atrakcji.

Co warto zobaczyć na Florydzie?

Kiedy już znudzi Ci się plażowanie, pora poznać trochę lepiej Florydę. Obowiązkowy kierunek zwiedzania to oczywiście Miami – miasto znane z wielu filmów i seriali. Kluby nocne, bary, restauracje przeplatają się z muzeami i parkami. W Miami znajduje się także drugie co do wielkości centrum sztuki w USA. Tuż obok znajduje się prawdziwy tropikalny raj, czyli Miami Beach. Na południu stanu możesz odwiedzić również wyjątkowy park narodowy Everglades; słynie przede wszystkim z amerykańskich aligatorów. Floryda to także wiele parków rozrywki, spośród których godne polecenia są przede wszystkim Universal Studios czy Walt Disney World. W Kennedy Space Center natomiast to wyjątkowe miejsce – właśnie stamtąd startowały wszystkie amerykańskie rakiety kosmiczne. Wśród atrakcji znajduje się chociażby symulacja startu wahadłowca; możesz poznać także plany NASA dotyczące bazy na Księżycu oraz Marsie.

A może wakacyjny kurs języka angielskiego?

Gdzie najlepiej uczyć się języków obcych? Za granicą! Dzięki temu masz pewność, że będziesz korzystać z nabytej wiedzy na bieżąco. Stacjonarny kurs języka oznacza kilka godzin nauki tygodniowo – gdy wyjeżdżasz, musisz nieustannie korzystać z języka obcego przy codziennej komunikacji, dlatego warto zdecydować się na urlopowy wyjazd i profesjonalne kursy językowe. Floryda to doskonała lokalizacja: nauka języka obcego w otoczeniu palm, pięknych plaż oraz słońca przebiega zdecydowanie przyjemniej. Po zakończonych zajęciach możesz wybrać się na plażę, spacer lub wyjście z nowymi znajomymi do baru – w każdych okolicznościach będziesz dodatkowo ćwiczyć język!

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *