Planujesz wyjazd do Barcelony? Weekendowy wyjazd może okazać się za krótki, ponieważ w stolicy Katalonii znajdziesz wspaniałą architekturę, ciekawe muzea, klimatyczne knajpki i uliczki oraz piękne parki. Na co warto zwrócić uwagę?

Barcelona – najciekawsze miejsca

Przede wszystkim głównym punktem turystycznych wypraw jest Sagrada Familia. Budowa świątyni rozpoczęła się ponad 130 lat temu, dlatego nawet osoby odwiedzające Barcelonę ponownie sprawdzają, jakie zmiany pojawiły się od ich poprzedniej wizyty. Monumentalne dzieło powstaje bardzo powoli i wzbogaca się o coraz to nowe, fascynujące detale. To najciekawszy kościół świata, więc nawet jeśli nie jesteś miłośnikiem architektury sakralnej, warto odwiedzić ten punkt na mapie turystycznej Barcelony. Fani futbolu z całą pewnością będą chcieli odwiedzić stadion Camp Nou, by ujrzeć na żywo wyczyny barcelońskiej drużyny piłkarskiej. Z kolei dzielnica Barri Gothic to miejsce, w którym czas płynie nieco inaczej; poznaj urok barcelońskich uliczek i wybierz się na klimatyczny spacer.

A może kurs językowy za granicą?

Planujesz dłuższy wyjazd do Hiszpanii, a cenisz sobie aktywny wypoczynek? Kurs językowy za granicą to doskonała propozycja dla wszystkich osób, które podczas urlopu lubią nie tylko leżeć plackiem na plaży. Hiszpański w Barcelonie jest językiem urzędowym, więc możesz połączyć naukę języka ze zwiedzaniem oraz wykorzystywaniem praktycznych umiejętności. Kursy hiszpańskiego w Hiszpanii cieszą się dużą popularnością. Do południa bierzesz udział w zajęciach, popołudniami zaś masz możliwość zwiedzania miasta. W dodatku nieustannie ćwiczysz język w praktyce: w końcu musisz jakoś porozumieć się podczas zakupów czy korzystania z komunikacji miejskiej. Nauka hiszpańskiego za granicą to propozycja polecana zarówno dla początkujących, jak i osób, które już znają podstawy języka. Dodatkową zaletą tego rodzaju wyjazdów jest także możliwość nawiązywania nowych, ciekawych znajomości z innymi osobami o podobnych zainteresowaniach.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *