Malaga to drugie co do wielkości miasto w Andaluzji; jest również stolicą wybrzeża Costa del Sol, lokalizacji bardzo chętnie wybieranej przez turystów. Początki miasta sięgają VIII wieku p.n.e., dlatego historia Malagi jest naprawdę bogata. Niestety, bardzo wiele zabytków zostało zniszczonych, jednak miasto nadal pozostało bardzo zróżnicowane. Co warto zobaczyć, jeśli planujesz wyprawę w rejony Malagi?

Malaga – początek wspaniałej przygody

Choć dla niektórych Malaga będzie jedynie stacją przesiadkową podczas wycieczki do Ameryki Południowej, warto zatrzymać się tu na dłużej. To region nie tylko dla miłośników Picassa, choć oni z pewnością będą zainteresowani odwiedzeniem domu rodzinnego artysty czy muzeum zawierające prace Picassa z każdego okresu twórczości. Warto zwrócić także uwagę na wspaniałą architekturę: zwłaszcza stary zamek obronny z XI wieku to obecnie najlepiej zachowana średniowieczna cytadela muzułmańska. W Maladze możesz doskonale bawić się nie tylko podczas dnia, ale i w nocy – wiele klimatycznych barów i knajpek oferuje pyszne wino, drinki i przekąski. Jeśli nad architekturę przekładasz palmy i piękne plaże, Malaga z pewnością Cię nie rozczaruje. Czysta woda i miękki piasek – czego chcieć więcej, by odpocząć od zgiełku codziennych spraw?

Kurs językowy – propozycja dla aktywnych

Jeśli samo zwiedzanie miasta to dla Ciebie za mało, postaw na kurs językowy i szlifuj język hiszpański – w Maladze znajdziesz wiele okazji do wypróbowania swoich umiejętności. Niezależnie od tego, czy chcesz kupić bilety do muzeum, czy planujesz jedynie zamówienie kolejnego kieliszka wina – zagraniczne kursy hiszpańskiego będą o wiele przyjemniejsze od kursów stacjonarnych. Nie tylko poznajesz podstawy języka, ale również na bieżąco używasz nowego słownictwa oraz dodatkowo poznajesz kulturę, zabytki oraz kuchnię danego regionu. Nawet najlepsze zajęcia nie oddadzą w pełni klimatu Hiszpanii; to trzeba poczuć! Postaw na szkolenia językowe za granicą, by przeżyć wyjątkową, wakacyjną przygodę!

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *