Zamknij na chwilę oczy i pomyśl o słonecznej Hiszpanii… Co od razu przyszło Ci do głowy? Piękne plaże, słoneczne popołudnia? Pyszne owoce morza, soczyste owoce i aromatyczne wino? A może leniwa sjesta? Tak naprawdę Hiszpania wcale nie jest krajem jednorodnym, ponieważ każdy region będzie różnił się od siebie pod względem kultury, prawa czy systemu edukacji, a nawet… języka. Zanim wybierzesz się w podróż, dowiedz się o nich więcej!

Hiszpania – wspólnoty autonomiczne

Jeśli chodzi o podział administracyjny Hiszpanii, dzieli się ona na 17 geograficznych regionów: są one nazywane wspólnotami autonomicznymi, w skład których wchodzi po kilka prowincji. Wspólnoty to: Andaluzja, Aragonia, Asturia, Baleary, Kraj Basków, Wyspy Kanaryjskie, Kantabria, Kastylia-La-Mancha, Kastylia i León, Katalonia, Estremadura, Galicja, La Rioja, Madryt, Murcja, Nawarra i Walencja. Pod względem turystycznym wielką popularnością cieszy się Galicja, bowiem na jej terenach znajduje się słynny Szlak Św. Jakuba, chętnie wybierany przez pielgrzymów. Do wizyty na Wyspach Kanaryjskich nie trzeba nikogo przekonywać – piękny piasek i urzekające morze sprawiają, że archipelag pokochali turyści z całego świata. Baleary to z kolei przede wszystkim Majorka i Ibiza – raj dla wszystkich miłośników plażowania i ciepłych krajów. Wolisz zwiedzać miasta? Wspólnota autonomiczna Madrytu będzie strzałem w dziesiątkę; a może Andaluzja i zabytki Sevilli? Miłośnicy Dalego z kolei wybiorą z całą pewnością Katalonię.

Chcesz poznać Hiszpanię jeszcze lepiej? Wybierz wyjazdy językowe!

Kursy hiszpańskiego w Hiszpanii to propozycja dla wszystkich osób zainteresowanych aktywnym spędzaniem wakacji czy urlopu. Z jednej strony poznajesz nowe miejsca, z drugiej – szlifujesz język. Kursy hiszpańskiego w Polsce to zwykle dwie godziny tygodniowo oraz dodatkowe odrabianie pracy domowej. Nawet zajęcia z native speakerem nie przyniosą takich korzyści jak wyjazd na kursy w Hiszpanii. Język hiszpański w Hiszpanii brzmi zupełnie inaczej! Wybierz region, który interesuje Cię najbardziej i postaw na naukę języka za granicą!

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *